Bliv medlem af Morsø Fodslaw
Hvis du ønsker at blive medlem af Morsø Fodslaw, kan du henvende dig til formanden eller kassereren.
Du har også muligheden for at tilmelde dig direkte hos Vandreforeningen Fodslaw og udfylde tilmeldingsformularen der.
Et medlemsskab koster 325,- kr. pr. år og er der en ægtefælle/sambo eller børn under 18 år i husstanden, kan de melde sig ind for 110,- kr. pr. person.
Morsø Fodslaw har pt. 125 medlemmer.
Fordele ved et medlemskab
Der er mange fordele ved at være medlem af Morsø Fodslaw, blandt andet kan nævnes:
- Deltagelse i mange smukke motionsture rundt om på egnen, med lokale turledere
- Hyggeaftener og andre sociale arrangementer
- Rabat på busture til vandringer rundt om i landet
- Special pris på vandrerejser til vandreture i Nordisk Vandrebuket
- Klubtøj til specialpris
- Rabat ved køb af varer i flere Outdoor forretninger
- Hyggeture med naboklubber
- 10 % ved køb på Smartsunwear
Solsikker tøj fra Smartsunwear
Vi har lavet en aftale om at vores medlemmer kan få rabat ved indkøb af solsikker tøj, der findes blandt andet legionærhatte i forskellige slags.
De er rigtig gode til at beskytte øre, nakke og ansigt mod solen.
Du finder dem ved at gå ind på hjemmesiden og vælg hatte og blad ret langt ned, så kommer legionærhatte og andre hatte til voksne.
De sælger også badetøj og badesko, men kig på hjemmesiden og se hvad du kan købe på www.smartsunwear.dk
Et godt tilbud fra Smartsunwear
Morsø Fodslaw´s medlemmer kan få 10 % rabat på alle køb hos Smartsunwear.dk
Smartsunwear er en webshop beliggende i Thisted. Vi forhandler uv tøj, solhatte, badesko og meget andet. Alt sammen med solbeskyttelsesfaktor på mindst UPF 50+
Ved køb skriver du blot Morsø Fodslaw og dit medlemsnummer i kommentarfeltet – så fratrækker vi 10%, når vi ekspederer ordren.
Venlig hilsen Mads og Iben